היתרון של אוטומציה של מסעדות, ברים, בתי קפה

אוטומציה של מסעדות, ברים, בתי קפה או במילים אחרות, קייטרינג אוטומציה, מתן עזרה ממשית רבים של התפקידים המבוצעים על ידי עובדי קייטרינג שונים – טכנולוגיה, שפים, מנהלי ייצור, מחשבונים, חנוונים, רואי חשבון אחראית בתחומים שונים של חשבונאות. אתה יכול לשלוט בעסק שלך מרגע רכישות המזון שלהם בקופה כדי לחשב את הלקוח. בתוך חלק גדול מן ההצלחה להגדיר שירות לקוחות מעולה עבודת המטה המבצעי. כיום, שילוב של מהירות ואיכות הפך תודה אמיתית היכולת למכן ההסעדה: מסעדות, בארים ובתי קפה. עבור פעולה מוצלחת הבעלים צריך להיות ברור על מי הוא frequenter של הממסד שלו, איזה מזונות ומשקאות לקוחות מועדפים, מה מאכלים פופולריים יש להסיר מהתפריט את יום השיא של ביקורי בשבוע, מתי – שקט, המלצרים המעדיפים מבקרים ועוד. כדי לבצע ניתוח של המסעדה על ידי אותו מספר של פרמטרים באופן ידני הוא בלתי אפשרי.

בנוסף, מתמודד עם בעיות חשבונאית ותפעולית חשבונאות יישום וייצור מזון. חשבונאות לבישול יישומן נדרש כל המפעלים קייטרינג הציבור: במסעדות, בחנויות מזון מהיר מימיות, וכן בתי חולים ובתי השאר, חנויות מזנונים ובתי קפה, בתי קולנוע, בתי קפה, ברים, בישול. היא לפתור את כל הבעיות הללו צריך אוטומציה, אשר יהיה לנהל ביעילות, להאיץ שירות לצמצם את האפשרות של שימוש לרעה על ידי הצוות (בעיקר גניבות). חובה כדי להפוך, תקבל את היתרונות הבאים: ? תכנון מבצעי הייצור הרכש, ומכירות; ? שילוב של סוגי מורכבת של ארוחות מזון, תבלינים, ראיית חשבון, חשבונאות מוצרים על חיי מדף, בהתחשב בעונתיות הצריכה; ? תחזוקה שוטפת וחשבונאות ניהול מאגר מידע יחיד; ? חילופי נתונים עם אחר החזית למשרד מערכות; ? דיווח: איזון ניהולי, מצב ההזמנה לקוחות וספקים, ABC-אטרקציה מכירות, XYZ-אטרקטיבי עמיתיהם; ? עבודה עם הנחה וכרטיסי מועדון. בנוסף, יהיה מאובטח ואמין מפני גניבה ניתן על ידי עובדים לא ישרים אוטומציה מסעדות, ברים ובתי קפה – היא משימה מורכבת, כדי להחליט היכן אתה רוצה לפתור מספר סוגיות של מבצעית חשבונאות, ניתוח ותכנון של עסקאות מסחריות, משלוח של ציוד ותוכנה, ובכך להבטיח ממשל תקין. אוטומציה נדרשת בעולם המודרני.

ראשית, להפחית באופן משמעותי את העלות של עיבוד וניתוח של המידע, בשל השימוש בציוד מסחרי מתמחה בר קידוד המערכת. שנית, זה אפשרי עבור תכנון מבצעי רכש, באמצעות מגוון של דוחות פשוטים להבנה חזותית. התוכנית עצמה אגיד לך מה לעשות ומתי לקנות. שלישית, אתה תמיד יכול לעקוב אחר תהליכים עסקיים בבר מסעדה, בית קפה מקבל דו"חות אנליטיים שונים. אוטומציה מסייע לצמצם הפסדים מפני גניבה על ידי עובדים לא ישרים, וקונים TMC. אוטומציה – זה לא מותרות. כלי זה לניהול מוכשר ויעיל מפעל מודרני!

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.