ואיך לשמר כראוי את הסוללה?

כלי הרכב המודרניים ביותר להגדיר סוללות עופרת חומצה. זאת בשל שלהם בעלות נמוכה יחסית, להקל על המבצע, אמינות, עמידות בקור וגורמים אחרים. הסוללה מורכב 6 מופרדים על ידי פאנלים. כל תא» מייצרת 2v. בממוצע, הסוללה מספקת מ 2 עד 5 שנים. תוחלת החיים תלוי סוללה טיפול.

קוטבי הסוללה מכוסים לעתים קרובות korrodirujushhim מגע, לבנות או ירוקות. זה עלול להוביל הפרה של הקשר jelekricheskogo. . זה יכול למנוע את לימודיו ב מסופי לשים antisul'fatnye דיסקיות. כדי לפתור בעיה זו זה הכרחי להסיר את הקריסטלים גופרתי עם חפץ חד, חלקה את מסופי ומסופי הסוללה.

להסיר זיהומים מהחלק העליון של הסוללה, זה נוח מברשת, אבל לא מתכתי, כדי למנוע קצר מעגל. לפני התקנת את המצמדים צריך ללבוש antisul'fatnye דיסקיות או למרוח שכבה של גריז, לאחר ההתקנה טיפים צריך להיות דומה לשמן אותם, משום sul'fatacija אינו מתרחש ללא אוויר. זה צריך להיות בזהירות רבה לפקח רמת צפיפות האלקטרוליט בסוללה, במהלך חיפוש על גופם של צלחות עליהם יהיו בלתי הפיכה סולפט, להוביל לקריסה של סוללה, חומצה תוכן מוגברת יפגע הסוללה המוני פעילים. אלקטרוליט רמה צריך להיות 1 ס מ. מעל לצלחת, אם זה לא מספיק, אתה חייב למזוג מים מזוקקים. תמיד חייבים להיות טעונה הסוללה, החיוב יכול להיות מתנע המנוע krutanuv בדק אם אין פיתולים או מסתבר חלש, שהסוללה טעונה podzarjad. סוללה תחזוקה הצפיפות משתנה בהתאם לתנאי ההפעלה, הסוללה העבודות, את יותר הטמפרטורה בחוץ, המרווחים צורך פחות בין מתן שירות. מתי נהיגה לפקח על קריאות מד זרם. עבור סוללה מטענים הם ustrojstra המיוצר להמיר זרם חילופין 220V במקום עם מתח משוער 14-16V. למה עם משוער? ב בזמן הנוכחי, מתח טעינה להשתנות בהתאם רמת הטעינה של הסוללה. . השעה 8:00 תשלום רגיל. במצב מטען סוללה המומלצת עבור רבים: v מתח 14.1-14.2, עוצמת הזרם-0.1 שנייה. איפה הסוללה "c". מתי אתה צריך לפתוח את הסוללה מכסה בחינם היציאה של גזים, יש גם צורך צג הטמפרטורה של הסוללה הוא תשלום 45° c. תפסיק מיד. במיוחד בהחלט לאכוף את החוקים במהלך תחזוקה טעינה ג'ל סוללה. מכשירי הסוללה לנשיאה במוסך כל. בעת מתן שירות הסוללה זה הכרחי לבחון את כללי הבטיחות. כל המניפולציות בחומצה צריכה ללבוש משקפיים וכפפות. מתי ערבוב האלקטרוליט צריך לשפוך חומצה לתוך כלי קיבול המים יהיה של לא מגיב עם חומרים חומצה. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את גבריאל חמו. זכוכית אידיאלי. אם אתה מפעיל את המכונית בחורף, אז הפתרון הטוב ביותר יהיה לשים את הסוללה הביתה, זה מונע את הנזק על ידי פרוסט. אבל עדיין, לפעמים זה חייב להיות מוחדרים. אם תעקוב אחרי דרישות פשוטים אלה, הסוללה שלך יחזיק מעמד במשך שנים רבות.

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.