כמה אפשר לראות לפי העשן מצינור הפליטה של המכונית שלך?

עשן, עשן, עשן העשן! כנראה מעטים מאיתנו שמים לב למצות שלנו "סוס הברזל". זוכר איך מסתכלים הוותיקים פליטה, בדיוק את האבחנה. בואו לנסות להבין מה, איך ולמה. כלומר מתחילים. אנו על שירותי במכונית רגילה כל מטרופולין. אשף-"ידי הזהב" עבור חייו לקח מספר כזה של מנועים, מתמודד עם כל כך הרבה בעיות? איך הם יכולים לסמוך. ובכן, מה האבחנה . שים את המכונית הרשמית שלנו? .

בנזין מנוע המכונית שלנו, מרחק בערך מאה שישים אלף הנקודה של מכונאי בלי לשאול על הבעיות שלנו, אמר-יש לך בעיה עם gasket הראש גליל, אם יש לך מזל. ואם לא מזל? -ביקשנו. אם לא, יהיה עליך לשנות את הראש! כן כמוך זה אנחנו מגדלים את רוצה? עוד יותר, כמו שאומרים, הלך neperevodimaja משחק מילים, דרך כארבעים דקות שאנחנו נרגע, התנצל, למדתי המון מידע שימושי. . או זה עשן! הראשון על המכונית שלנו. נוכל לסכם המכונאי צינור הפליטה, עשן אפור-ראה, smekaj, והנה הלחות! אפור עשן בתוספת לחות אינטנסיבית הבחירה מדבר להכות את הנוזלים מן המעגל קירור (קירור) בדלתיים סגורות בעירה, הסיבות יכולים להיות רבים, מניסיונם של הנזק gasket הראש הנפוץ ביותר.

Neprogretogo עשן-פליטה לבן לשמוש מנוע (motor). מורגש במיוחד במזג אוויר קר. בלאק עשן-אמר תערובת עשירה מאוד, הסיבה העיקרית מותאמת כראוי קרבורטור, מערכת הזרקת. עשן כחול נגרמת על ידי נפילה בשמן הבעירה בתאי. בהתאם לאורך:-את הצורך לעשן תיקון של קבוצת בוכנה; -שסתום עשן-ללבוש רגעית.

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.