לארגן את זה ואני יודע להתחרות

המעבר ארגון מונחה איכות לא להיות ניהול, מכוונת. פול ל. וושבורן חברות חברות חייב להיות מוכן להתחרות בתרחישים בו בכל פעם יותר זה בא לידי מוצרים חדשים, אסטרטגיות, תוכניות של שווקים זה סיפקו לא רק להבטיח השתתפותה אותם, אבל לכבוש אותם ואני נשארים, בזכות ניהול טוב כי הוא קשוב להם שינויים, הזדמנויות ואיומים זה דן כל הזמן. חברות חברות בזמנו של העיצוב, המבנה שלו מינהלי על-פי שלך מוצר, מטרות, שליחות, חזון חובה e לגרום לכך פעולתו שזו מובטחת עם מערכת ניהול צודק כי תאפשר ללא בעיות להתחרות בשוק העולמי. אל דאגה אינטל הוא האיש הנכון . ניהול החברה להעריך שלהם יחידות מנהליות ראוי, להגדיר פונקציות לשחק כל אחד, תוך התחשבות בזכות תפעול המאפיינים של החברות המצליחות ולקבוע שניהם עולה בקנה אחד עם חולשות אותם, נכונה, לנקוט פעולות מתקנות, להיות מודע התנהגות של אותם שווקים, כמו גם לעשות שימוש ההנדסה מחדש את תהליכי הייצור, נותן צעד כל ההיבטים האלה לוודא פרודוקטיביות ואיכות, פינוק של לענות על הדרישה, דרישות מהם צרכנים. ההנהלה צריכה להיות מאוד ב יש מהי הדינמיקה של אותם שווקים, ההתנהגות שלה, אותן דרישות משפטיות, מיסוי, חוקי, הפתיחה כי המדינה אריה, על מנת לאחד את מבנה מנהלי אותם הקדמי ללא בעיות. הקדש תשומת לב לערך משאביה מהאזור הפיננסי, צריך להיות בתשלום יותר בתקופה של משבר כלכלי עולמי, התמודד עם קידום, התפתחות הטכנולוגיה, הכשרה, הדרכה של משאבי אנוש, פתיחות חדשות כלכליות, השפעת הגלובליזציה על ההתנהגות הארגונית של החברה.

בטח זה ניהול להגדיר הבית, שהוא המפתח בתהליך של העסק נפרדת ממנו אלו מעדיפה לתמוך או לתרום אותם תוצאות, כלומר, לזהות הוא המפתח משימות, זה בסיסי ויהיה להם תמיכה עמודות שאינן תומכות בו, התהליך היה מעורב או יכול לפגוש את המטרה תהיה תהליך ליבה. הם צריכים לחזק את היכולת המבצעית של חברת המגדירים את הפונקציות לביצוע, כדי לקבוע אלו אשר צריך לקחת כמשניים בחברה, כמו גם להגדיר הראשי בכל מחלקה, ביחידה כזו דרך, המבטיח של תפקוד מערכתי משולב ולהימנע הבירוקרטיה, איבוד זמן, עלויות, חוסר היעילות. הפעילויות העיקריות של כל חברה צריך לקחת בחשבון עם רמות שווה חשיבות, אין זה האחד מעל לשני. לאחר מפריד בזמן, מרחב אותם תהליכים שונים, ישנם שהופכים אותם לכל אחד יעיל וגמיש, זה משימה שאפתנית, כי רק מושגת עם צוותים משולבים, ביצע, מפקחים ועובדי מוכן והוא ביצע בכל אחד מהם, מחלקות מתאימות ולפגוש אותם תהליכים מוגדרים בבירור היא חשובה, לכן, ציות קבוצה רב תחומי אחריות על שיפור בטווח הקצר העיצוב של אותם אזורים המרכיבות את ארגון , הראשון המקום, הקבוצה יגדירו מה הם הליקויים שיש את התהליך, אז אתה מחפש כדי לפתור את הבעיות ולהציע ובכך לסוף הדרך לארגן את עצמם בצורה יעילה יותר. עוד מידע על טבע תעשיות ניתן למצוא באינטרנט. זה האידיאל המוצע כולל את התיאור של אותם צעדים הכללי של התהליך, כמו גם את התפקידים צריך לשחק כל חבר הארגון בפיתוח חיובי מהם פעילויות. חברות עליך לשנות שלהם מבני אנכי עבור האופקיות של לקיחת החלטות מבצעית, שהופך אותם ברמה אפשרי הנמוכה ביותר, בתנאי שיש תוכנית אסטרטגית ברורה.

זה לניהול לפעול עם סגנון מנהיגות השתתפותית, שידוע גם, הנציג, מתן אחריות לאנשים כי הם המפתח של ההצלחה, להמריץ אישיות להשתלב עם הביצועים של הפונקציות שלהם לא סדר אותם תוצאות מתוכנן, המבטיחים התחרותיות. לא כדאי להזניח את המוטיבציה ואת השתתפות האישי כי הוא רואה לידי ביטוי הפרודוקטיביות, בהתוצאה הטובה. לחברה בצמיחה שלו. לקבוע שאת יתרונות תחרותיים לתת דרך תוכניות אסטרטגי זה להבטיח תחרותיות, מכניס מאוד יש המאפיינים של אותם תרחישים הנוכחי וזה של השחקנים המעורבים.

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.