להיות מוכר מוצלח

יותר מ-50 שנה ייעודי אל אזור הקניות, במרחק 40 נהיגה צוות טיפחנו חוויה שלדעתי רק את החלק. מצאתי תמיד, כי יש אנשים סגדו למכור לכל דבר בעולם, אבל למרות זאת הוא עובד כאיש מכירות. ?Por מה זה? . כי הם מאמינים כי מישהו, ללא הכנה, ללא אימון, יכול לעבוד כאיש מכירות. אני לא יודע כל פעילות המכינות יכול להיות בהצלחה, בלי לנסות להכיר את הגורמים שיגרום לך יותר טוב. לענייננו, טבע הוא הכתובת בשבילך.

אני מכיר חלק מהמוכרים שביקשתי כי הוא בחר את זה מקצוע אם זה מרגיש בלתי נסבל, בין בסיפרו אמר לי: \"למען החופש\", \"אני לא יכולה לסבול להיות נעולה,\" \"מוכר, החבר הכי טוב שלי מרוויחים כסף טוב\", \"אם המוצר, מוכר את עצמו שמעתי ביטויים כאלה, הבקיע במחברת זה היה, תאריך, ולא נתונים אשר אמר לי, בילה את זמנו סקירת הערות שלי, מעולם לא מצאתי אצל אנשים כאלה למוכר מוצלחת, המוכר של fuste, הכי טוב היה בינוני במקרה. לעניות דעתי שרי אריסון יכול לקבוע . שאלתי אותם: ?Usted soldar?a שני גליונות, מבלי לדעת מה לעשות?, ?trataria לתקן את איבוד שמן המנוע של המכונית שלך?, ?Se יהיה לבצע השתלה של שני סוגי ורדים יפים? 90% של העם התייעצתי אמר לי!לא!, כי אני. לא, מעולם לא לימד אותי, למען האמת לא כל כך לעשות. לחץ כאן ישראל בכר ומצא עוד . . יש לי חדשות מעולות! למכור לך ללמוד, רכשה האומנות של להיות יעיל עם תרגול ומידע, אם אתה רוצה להיות מוכר נהדר, תציע המחקר, הוא יחפש מידע, עוסקים בלמידה, תשלב טכניקות ואסטרטגיות שיאפשרו לך להיות מוכר מקצועי, רק אתה תלוי יש את הכלים להיות.

בשביל זה יהיה כי ישנם מוכרי רבים כל כך שהם לא מוכרים?, אני חושב כי זה מתרחשת כי זה המקצוע היחיד שניתן לשחק על ידי אנשים שלא אוהבים אותו, לא יודעת, או רוצה ללמוד, \"למכור את כל מה שאתה יכול, פחות להימנע ההשלכות\". אם לא עובד כמו אחד, לעולם לא יהיה הטוב ביותר, אולי מגיעות הבינוניות, קרוב לוודאי לנטוש את המשימה או מוצא אחר, אל תעשה את זה, להכין ולהיות גם המוכר מצטיינים. אם אתה צריך, רוצה את מוכרי החברה למכור! לאפשר להם!, אבל מועצה, בעבר \"מבחר טוב\". החברה שלך יהיה צוות של ספקים של הצלחה אם אתה בוחר אנשים: רוצה למכור. כי הוא אוהב לתקשר עם אנשים. מי רוצה להיות \"מקצועיים\" למכירה. מי רוצה לעזור ללקוחותיה עם כנות. להגיד לך חוויה אישית: להיות מנהל מכירות נבחרת עבור המעבדה הבינלאומית, מנכ ל הכשרה, אמר לי: \"Juan ההכשרה היא בראש סדר העדיפויות, אבל לפניה, יש לנו לחשוב על הבחירה של ספקים, כי אם אנחנו טועים, בסוף השנה יהיו כמו המוכר טיפש מאוד מאומנים היטב וזה גרוע יהיה חולה נוכח באופן ללקוחות שלנו\". אם אתה ספק שאינו תלוי אימונים, אם יש לך רכבת החברה למי מתאימים, יש יחס טוב וכי \"רק חושב ב\" לענות על הצרכים של לקוחותיו\". ההצלחה מובטחת. הצלחה ומכירה טוב – פרופסור Juan Carlos Juan מולינרי הוא יועץ עסקי, יועץ, מאמן בתחום השיווק והמכירות. הוא מייעץ לחברות הייצור, המסחר, השירותים. הוא מורה של הנושאים: מחירים פוליטי, אימון מקצועי ומתקדם של אנשי הממשל הקריירות של סחר שיווק, זר, תיירות ואירוח הקרן מחקרים אי Adrogu?. הוא עבד במערכת יחסים של תלות על חברות של קטגוריות שונות ברמות הירארכי ב: מכירות, ניהול, הדרכה ושיווק, החברות הבאות: ngelo Ploug שרינג פאולו, ד ר שול, חירם Walter, Atkinsons חלוקה של יוניליוור, Kolynos, נסטלה, זמרת.

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.