מדוע זה חשוב להיות ברשתות חברתיות

פיתוח נפץ של רשתות חברתיות מלווה על-ידי שינוי דפוסי חשיבה, הרגלים של המשתמשים באינטרנט. כיום, ניצול רשתות חברתיות במדדים, מספר המשתמשים, ביקורים קביעות בינוני היום והשעה באתר. אנשים ברשתות חברתיות, כתוצאה מכך, אנחנו גם רוצים להיות באותו מקום. השאלה היא איך. אנשים מתקרבים מדיה חברתית עבור בכוכבים, פשוט.

כדי לשתף תמונות, הערות, לדעת איך הם הם חבריו, וללמוד של ההתפתחויות האחרונות, תגובה על האירועים האחרונים, מבקשים דעות ועצות. המציאות היא כי אף אחד לא בא קרוב במדיה חברתית כדי לראות פרסומות, או שעבורו הם כופים מותג. הנחת היסוד היא פנאי, חיפוש מידע רלוונטי, משום שאתה צריך עבור כל עניין דייקן, או כי זה פשוט בעיה לגביהם אנחנו רוצים לדעת יותר. ויש בו אנו מוצאים את נקודת העיגון להיכנס בסביבה מרתקת זו. אם אני יוצר חשבון עם הרעיון של ללכת ישירות כדי לספר אנשים קונים את המוצרים שלי, הם הנחות ביותר, גדול! אנחנו מאוד לא בסדר, בוודאי להיות מבודדים, במונח הראשון ואנו מכן מוחרם (אסור) על-ידי שולחי דואר זבל. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל טבע תעשיות. המפתח הוא להציג איכות החומר, מציעים הסעה נוספת למשתמשים שלך, ליצור נושאים מעניינים, ביצוע מבקרים ואנשי מתעניין מה שיש לך לומר. כדי להשיג זאת, הנחת היסוד היא להפסיק לחשוב קצת למכור, או להשיג יותר תנועה לאתר שלנו. תרגיל שיש לנו כדי לבצע, ברגע הראשון, לומד להקשיב.

יודע לרשום צרכים ורצונות של המשתמשים. ויוכל לצפות לצרכים שלהם. כדוגמה ניתן לראות את העמודים של חברות אחרות. ישנם דוגמאות טובות מאוד דפים, או, איפה החברה הצליחו יש המון מאמיניו, מי פעיל להשתתף, לשתף פעולה, ולהשאיר את דעתכם. דוגמה לכך עשוי להיות האתר של סטארבקס בפייסבוק. יש אין יישומים מיוחדים, רק מנכ של חברה שעושה שלהם הכרזות של קידום, או חדש טעמים. דן רצה להצטרף בעקבותיו. זה מהווה דוגמה מובהקת של דף מוסדיים חיובי מאוד. במקרה הזה אני חושב ש שלומי בסון צודק במה בהוא אומר. דוגמה אחרת היא גוגל, מכריזה על משרות פנויות של תעסוקה שלה בטוויטר. יש לו חסידים רבים, שבאים כדי להציג הצעות עבודה של נוף ענק של ההר (משתמש: googlejobs). דרך השתתפות ברשתות חברתיות, חברות יכול להפוך את המוצרים עומדים לדוגמה, לפתוח חשבון כדי להפוך סיוע לצרכן של מוצר מסוים-, גם יכול להפוך הודעות, לשתף מידע בעל ערך של צדדים שלישיים – או ביצוע בקרת נזקים, כפי הענין. עם אינטליגנציה ומיומנות, אפשרי לבטל את הלקוחות לא מרוצה ביותר, פשוט מציג אותם חברה שאתה מעוניין לדעתך, כי היא תעשה הכל כך לפתרון הבעיה. ואת כל זה, בחינם, ללא הצבת תבנית יחידה של פרסומת, פשוט עם חשבון משתמש יחיד, ו זמן להקדיש ללקוחות. אם אתה אוהב פוסט זה וברצונך למקם אותו באתר שלך, באפשרותך לעשות זאת ללא טרחה, סיפק שלך לצטט כמקור

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.