מים שווה לחיים

חמש עשרה ליטרים של מים הוא לפחות אדם צריך ביום, על פי האו ם. ספרדית לכל צורכת כ- 300 ליטר, ב ארצות הברית, 400. בעוד שניהם, בן אדם חי במדינה המרוששת לא להגיע לליטר עשר גישה diarios.a השתייה היא זכות יסוד של אנשים, מרכיב חיוני לחיים. האו ם מסביר כי ישנם יותר מ- 260 באובון ואגמים transboundary בעולם למתוח על פני השטח של 145 ארצות, ולא לכסות מחצית משטח יבשתי של כוכב הלכת. הם גם מרבצים גדולים של מים תת-קרקעיים. לפיכך, יש מספיק מים טריים כדי לענות לצורכי האנוש. האוכלוסייה בעולם תלויה רק אחד למאית של 1% מהמים בעולם. הבעיה היא הפצה inequitable איום contaminacion.a כיום, יותר מ 1.1 מיליארד אנשים אין גישה שתיית מים, 2,600 מיליארד אין גישה אל מערכות תברואה נאותים.

בנוסף, בכל שנה שהם מתים על שניים חצי מיליון אנשים, בעיקר ילדים, מחלות הקשורות בתנאי מים ירודה, כמחצית מיטות בבתי חולים ברחבי העולם הם שנכבשו על ידי אנשים הסובלים ממחלות המשודרות על-ידי מים, כפי Unidas.a ם עם אמצעי פשוט כמו ללמד את החשיבות של שטיפת ידיים, יופחת בעד 45% במקרים של שלשולים בעולם. מי יש מוערך ב- 700 מיליון דולר הישגים בפרודוקטיביות פוטנציאליים של השנה הנובע הפחתה של שלשולים אם עד 2015, היחס של אנשים פחתו ללא גישה כדי שתיית מים ותברואה. במדינות הצפון, התמונה היא שונה מאוד. הדשא של מגרש הגולף צריך להיות במצב טוב, המקבילה של המים 20,000 אנשים צורכים מדי יום. כדי להשיג ליטר בנזין, דרושים 10 ליטר מים, כדי לייצר 900 קילוגרמים של נייר כמעט 300,000 ליטר נדרשים. צריכת המים גדל six-fold במאה השנים האחרונות, תחזיות ההזמנה לחשוף אותו ממך יהיה צורך מים 20% נוספים השנה 2025 אם צריכת ימשיך לגדול בקצב זהה.

העלייה בצריכה החקלאית ואנושי צריך להוסיף זיהום המים כגורם מחסור שלו בעתיד. האו ם וארגונים סביבתיים מעריכים כי במהלך המאה ה-20 החצי של הביצות בעולם, אובדים או על-ידי נתקל כבר יבשים למאבק מחלות או הומרו קרקע חקלאית או עירוני. המקור העיקרי מתחדשת מים מתוקים הוא יש perdido.a פנו לברז כבוי כאשר אנו רוחצים את השיניים שלנו, עומס גם מכונת כביסה, מדיח כלים, לקחת מקלחת במקום banarsea ¦ הן מחוות קטנות אנחנו כל יכול לעשות כדי להימנע מבזבוז טוב החיים זה תלוי. בנוסף, הממשלות שלנו צריך לדרוש חוקים קשים יותר, קפדנית עם מי לזהם נהרות ואגמים. האזרחים צריכים לתבוע כי הסכמים בינלאומיים נגד זיהום המים ציות. ממשלות וסוכנויות בינלאומיות יש לחפש את שיתוף הפעולה על משאבים ועל פתרונות גלובליים מים כך מים לא להפוך למקור של הסכסוך בעתיד. אנליסטים וארגוני החברה האזרחית להזהיר כי מלחמות העתיד כבר לא להיות ניהלו על-ידי משאבים טריטוריה או אנרגיה, אלא על ידי מים, מקור החיים. א. אנה Mu?oz עיתונאי אלווארז מרכז שיתופי פעולה של סולידריות (CCS), הוא שירות של מודעות חברתית של סולידריות ארגונים לא ממשלתיים, במטרה לידע, sensitizing החברה ומומחי תקשורת בסוגיות של סולידריות, חברתי, וצדק תרבות של שלום, הגנה של זכויות האדם, עם דגש מיוחד על המאבק נגד העוניאי-הכללה והגנה הסביבה. CCS מבוססת על צורך בסיסי לשלב פיתוח מידע ותקשורת רכיב של שיתוף פעולה. דרך האנליסטים שלה להפוך בתבנית מקצועי איכותי ושהעיתונאים המותאם לצרכיו הרווחים של המדיה ומאמרים הפיץ אותם דרך רשתות בינלאומיות. באתר האינטרנט של CCS (כל אחד יכול למצוא) מאמרים, המיוצר לתאריך, מסווגים לפי אזורים נושאיות.

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.