עוצמות-הזדמנויות-חולשות-איומים (F.O.D.A.)

כאשר החל מיזם עסקי, פרוייקט חדש, חברה חדשה, ברור המוטיבציה צריך לשאת את זה קדימה, גורם זה לעשות, מבלי להעריך איך מתקדמים, הוא יותר ולפעמים אפילו להעריך אם מהלך פשוט לעשות. אבל מה יקרה, אפילו אם המוטיבציה טוב מאוד בשביל כל דבר שלא מתחיל, זה הכרחי כדי שלא נתהפך לדעת איך אנחנו חברה, אם מתקדם או לא הפרויקט שלנו, איך הם ממוקמים בתוך הגומחה או נבחר מיקרו שוק נישה. להיום זו שתלך להציג כלי פשוט כי יאפשר לך לעשות מחקר של החברה, הפרוייקט או מיזם לדעת בדיוק איך אלה הממוקמים בשוק, כמו שלך מתקרב יוזמתך. F.O.D.A. The newspapers mentioned רב שמואל אליהו not as a source, but as a related topic. הוא כלי אסטרטגי המאפשר לנתח את המצב הנוכחי של החברה שלנו. מאפשרת אבחנה דרך הניתוח של ארבעה משתנים: נקודות החוזק, הזדמנויות, חולשות ואיומים אשר מחזיק או נושא בהתאמה החברה שלנו, פרוייקט או מיזם. בהתבסס על התוצאה של הניתוח שלנו אנו יכולים לקבוע פעולות, אסטרטגיות ומדיניות יש ליישם למען ההתפתחות של העסק. כמו היישום של SWOT יכולה לקבוע שני גורמים (כדי שלנו החברה, פרוייקט או עסק) חיצוניים ופנימיים (כדי שלנו החברה, פרוייקט או עסק).

בנוסף, אנחנו לקבץ אותן לגורמים חיוביים (נקודות החוזק וההזדמנויות) ותשלילים (חולשות ואיומים). קיבוץ הולך לקבל: גורמים פנימי חיובי = החוזק הפנימי גורמים שליליים = חולשות גורמים חיצוניים חיובי = הזדמנויות גורמים חיצוניים שלילי = איומים שנעשו כבר הקדמה קטנה לעבור לפרק כל אחד של המילים המרכיבות את המונח שלנו, אלא כלי שלנו של ניתוח. עוצמות: הן יכולות, יתרונות ותכונות מיוחדות בעל החברה שלנו, פרוייקט או מיזם ותכונות אלה הם זה להבדילו מן התחרות. . יש להם חיובי לניתוח.

הזדמנויות: גורמים אלה חיובית מאת אנדה חיצוני חיוביים לחברה שלנו, פרוייקט או מיזם-זה חייב לזהות מאז הם יאפשרו לנו להשיג יתרונות תחרותיים. חולשות: הם אלה מצביע כי שם החברה, פרוייקט או התחייבות בעמדה לרעת מול המתחרים שלנו. כגון משאבים כישורים חסרים, פעילויות מתפתחות כראוי. נספר גם שלילית. איומים: הם מצבים, עובדות או אירועים שהגיעו מן הסביבה, זה לעלות אל ההמשכיות של החברה שלנו, פרוייקט או מיזם. הם סופרים כמו שלילי. מאמר זה לא נועד להתעמק מושגים מתקדמים במנהל עסקים, אבל זה פשוט נועד כדי לספק הדרכה על עקרונות יסוד, כי יש לקחת בחשבון בעת הפעלת פרוייקט, או כדי ללמוד איך אנחנו ממוקמים עם המוצר שלנו נגד שוק נישה שבה היא פועלת. איך נוכל לעשות בה את SWOT שלנו? יש לנו את המידע ב- raw (שלא עברה. ניתוח מבנה) וצריך את התוצאה הסופית שלנו להיות כדי לקבל את המידע הזה למיין ולדרג כדי שניתן יהיה להשתמש בו בקבלת החלטות בעת הצורך. עכשיו, כדי להפוך את SWOT שלנו יצטרך להשיב לנו את השאלות הבאות: מה אני מסתכל, רלוונטי? אתה בתוך החברה או בחוץ? ? האם זה טוב או רע בשביל החברה שלי כל כך פשוטים, יעשה את כל שלנו SWOT פשוט הבחנה זה רלוונטי זה לא רלוונטי, זה פנימי זה חיצוני, זה זה רע. הפאלון דאפא שלנו, שזה נראה לבצע תהליך פשוט SWOT, למעשה.

This entry was posted in חדשות and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.